Księża

Proboszcz

  1. ks. mgr Kazimierz Czepiel, R.M. ur. 1954 Myślenice, wyśw. 1980, w parafii od 2007

Wikariusze:

  1. ks. mgr Zbigniew Kosowski, ur. 1968 Libiąż, wyśw. 1993, w parafii od 2015
  2. ks. mgr Damian Dejner, ur. 1993 Kraków, wyśw. 2019, w parafii od 2019

 

Proboszczowie Parafii Przemienienia Pańskiego w Jabłonce

  1. 1787 Adam Rosiński
  2. 1796 Józef Janiczak
  3. 1818 Stefan Maruszak- administrator
  4. 1820 Jakub Mieszczanek
  5. 1834 Andrzej Koma
  6. 1838 Andrzej Szalatkay
  7. 1845 Józef Szlamkay
  8. 1857 Józef Hutyra – administrator
  9. 1858 Maciej Waszko
  10. 1873 Grzegorz Andreidesz – administrator
  11. 1873 Franciszek Zwada
  12. 1902 Stefan Pirończak – dziekan
  13. 1913 Józef Nowotny – administrator
  14. 1913 Stefan Hattyar – dziekan
  15. 1928 Julian Łysek
  16. 1939 Stefan Wojtaszak
  17. 1945 Julian Łysek
  18. 1964 Tadeusz Masny
  19. 1976 Adam Bogucki – dziekan
  20. 1987 Florian Kosek
  21. 1997 Stanisław Górecki
  22. 2007 Kazimierz Czepiel – dziekan

 

 

Wikariusze Parafii Przemienienia Pańskiego w Jabłonce

 

  1. od 1788 Bernard Delpeni – franciszkanin
  2. 1790 Ferdynand – franciszkanin
  3. 1791 Jan Belanik – franciszkanin
  4. 1795 Adam Argay
  5. 1796 Jakub Krajesinowski – franciszkanin
  6. 1802 Andrzej Mehut
  7. 1803 Andrzej Dużsik
  8. 1806 Karol Szpernakowicz
  9. 1808 Józef Pataky
  10. 1809 Ignacy Brunkala
  11. 1812 Józef Zawada
  12. 1813 Mateusz Zarubski
  13. 1816 Stefan Murszak
  14. 1820 Andrzej Miszik
  15. 1820 Stefan Murszak
  16. 1820 Mikołaj Kromka
  17. 1823 Ignacy Gniszak
  18. 1830 Karol Jabrocki
  19. 1832 Jan Kurillo
  20. 1833 Jakub Vandra
  21. 1833 Aleksander Zapleral
  22. 1834 Andrzej Chowaniec
  23. 1838 Jan Siwy
  24. 1839 Antoni Deszatnik
  25. 1839 Ludwik Esurjak
  26. 1841 Grzegorz Andriesz
  27. 1843 Józef Tomalewicz
  28. 1843 Rudolf Kozczik
  29. 1844 Feliks Bal
  30. 1847 Karol Czibula
  31. 1848 Grzegorz Paczak
  32. 1852 Jan Bajaczek
  33. 1854 Józef Hutyra
  34. 1857 Paweł Miszaga
  35. 1858 Stefan Kosztialik
  36. 1858 Stefan Mathesz
  37. 1858 Paweł Kuchar
  38. 1862 Ignacy Słaby
  39. 1864 Karol Szlopowski
  40. 1866 Grzegorz Galdon
  41. 1872 Jan Moszak
  42. 1873 Grzegorz Andreidesz
  43. 1874 Wawrzyniec Banik
  44. 1880 Andrzej Csismar
  45. 1883 Stefan Haluszka
  46. 1888 Jan Martwany
  47. 1890 Feliks Gorrek
  48. 1890 Wiktor Kubaszek
  49. 1894 Andrzej Bazsik
  50. 1897 Wojciech Schillay
  51. 1899 Antoni Kromada
  52. 1902 Leopold Stano
  53. 1908 Józef Zasztko
  54. 1911 Piotr Matesz
  55. 1911 Józef Alanikay
  56. 1912 Wojciech Nowak
  57. 1913 Eugeniusz Sikora
  58. 1916 Karol Kauszarik
  59. 1918 Józef Dańko
  60. 1919 Jan Kalczak
  61. 1920 Józef Buroń
  62. 1926 Władysław Kaczmarczyk
  63. 1940 Stefan Scheling
  64. 1942 Józef Woszczek
  65. 1954 Józef Prochot
  66. 1955 Stanisław Stanaszek
  67. 1959 Franciszek Harbut
  68. 1961 Henryk Kiecoń
  69. 1962 Tadeusz Masny
  70. 1963 Andrzej Juszkiewicz
  71. 1965 Stanisław Murzyn
  72. 1968 Tadeusz Porzycki
  73. 1969 Tadeusz Leśniak
  74. 1970 Bronisław Matuszny
  75. 1972 Michał Wojnarowski – karmelita
  76. 1972 Eugeniusz Stopka
  77. 1975 Marian Mozgowiec
  78. 1979 Jan Kapusta
  79. 1985 Jacek Radoń
  80. 1986 Zdzisław Balon
  81. 1987 Tadeusz Mrowiec
  82. 1988 Józef Motyka
  83. 1989 Marek Nieciąg
  84. 1989 Roman Dziadosz
  85. 1991 Roland Hopciaś
  86. 1991 Janusz Sołtys
  87. 1994 Paweł Kubani
  88. 1994 Jan Przybocki
  89. 1999 Robert Bukała
  90. 2001 Adam Uniwersał
  91. 2004 Zygmunt Hopciaś
  92. 2004 Jarosław Żmija
  93. 2005 Mikołaj Niedojadło
  94. 2009 Tomasz Skotniczny
  95. 2010 Grzegorz Łomzik
  96. 2010 Mariusz Olszowski
  97. 2013 Michał Królik
  98. 2015 Zbigniew Kosowski
  99. 2016 Rafał Kuchniak
  100. 2019 Damian Dejner


Komentarze są zamknięte.